معرفی سفیر
اخبار > به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران خبر ورزشی زیر ....


  چاپ        ارسال به دوست

خبر ورزشی

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران خبر ورزشی زیر ....

به گزارش ایرنا، مجمع کمیته ملی المپیک ایران دیروز کیومرث هاشمی را به عنوان رییس، شاهرخ شهنازی را به عنوان دبیرکل ، رباب شهریان و علیرضا دبیر را به عنوان نایب رییس اول و دوم و محمد علی شجاعی را به عنوان خزبه گزارش ایرنا، مجمع کمیته ملی المپیک ایران دیروز کیومرث هاشمی را به عنوان رییس، شاهرخ شهنازی را به عنوان دبیرکل ، رباب شهریان و علیرضا دبیر را به عنوان نایب رییس اول و دوم و محمد علی شجاعی را به عنوان خزانه دار برگزید تا روحی تازه در کالبد این کمیته دمیده شود.
انه دار برگزید تا روحی تازه در کالبد این کمیته دمیده شود.

همچنین سید محمد پولادگر ، محمود مشحون ، علی کفاشیان ، فصل اله باقرزاده ، محمد علیپور و رسول خادم به عنوان شش عضو هیات اجرایی برگزیده شدند.

به این ترتیب برای چهار سال آینده این افراد مسوولیت هدایت بعد بین المللی ورزش ایران و یکی از مهمترین مراکز تصمیم گیری ورزش کشورمان را برعهده خواهند داشت.

انتخابات کمیته ملی المپیک ایران باید تابستان سال گذشته و بعد از بازیهای المپیک 2012 لندن برگزار می شد، اما بدلیل آنچه که اشکال در اساسنامه کمیته ملی المپیک و فدراسیون ها عنوان شد، این انتخابات به تعویق افتاد و سرانجام پس از تغییرات در اساسنامه ها امروز برگزار شد.

با برگزاری انتخابات وتعیین مسوولان جدید کمیته ملی المپیک انتظار می رود که این کمیته مسیر جدیدی را برای کمک به ورزش ایران و موفقیت های آن در پیش بگیرد.

شاید بتوان گفت که مهمترین مسوولیت دست اندرکاران جدید کمیته ملی المپیک ایران بازسازی وجهه بین المللی این کمیته خواهد بود.

در سال های گذشته به دلیل اختلافات بین وزارت ورزش و سازمان تربیت بدنی وقت با کمیته ملی المپیک، وجهه بین المللی ورزش ایران خدشه دار شد و این اختلافات و درگیریها به خارج از مرزها نیز کشیده شد.

این اختلافات با برکناری همزمان 5 رییس فدراسیون و برخی دیگر از روسای فدراسیون هاو ارسال گزارش این تغییرات به کمیته بین المللی المپیک و شورای المپیک آسیا تشدید و موجب شد تا تعدادی از فدراسیون هاتعلیق و انتخابات کمیته ملی المپیک نیز به تعویق بیفتد.

اکنون که انتخابات کمیته ملی المپیک برگزار شده است انتظار می رود مسوولان جدید رابطه خود را با مسوولان نهادهای بین المللی وجهانی ورزش تقویت کرده و به قولی خرابی ها را بازسازی کنند.

این بازسازی وجهه بین المللی ورزش ایران باید شامل تقویت ارتباطات با کمیته بین المللی المپیک، شورای المپیک آسیا و همچنین فدراسیون های مهم بین المللی و جهانی باشد.انتظاری که باتوجه به توانایی و سابقه کادر جدید کمیته ملی المپیک براحتی می تواند برآورده شود. 

این مهم با توجه به صحبت های وزیر ورزش و جوانان و تاکید وی مبنی بر اینکه باید به دنبال کسب جایگاههای بین المللی ورزش باشیم و ارتباطات خود را تقویت کنیم، از حمایت این وزارتخانه هم برخوردار خواهد بود.

باید کرسی های از دست رفته در فدراسیونهای بین المللی و جهانی ، کنفدراسیون های آسیایی و شورای المپیک آسیا برگردانده شوندو حتی تلاش کنیم تا یک کرسی در کمیته بین المللی المپیک بدست آوریم.

 


بدون وجود چنین کرسی هایی امکان اینکه ایران بتواند حقوق خود را در مجامع بین المللی ورزش بدست آورد، بسیار بعید است و تنها از این طریق می توان حرف خود را زد و حق خود را گرفت.

از سوی دیگر بازیهای آسیایی اینچئون 2014 کره جنوبی و مسابقات انتخابی المپیک 2016ریو در پیش است و باید برنامه ریزی برای حضور موفق تر در این بازیها و همچنین کسب سهمیه های لازم صورت گیرد.


در حالیکه سایر کشورها در حال اماده سازی تیم های خود برای حضور موفق در این بازیها هستند ما هنوز اقدامات لازم را انجام نداده ایم و به گفته رییس کمیته ملی المپیک حدود 14ماه عقب هستیم.

بنابر این انتظار جامعه ورزش این است که دست اندرکاران جدید کمیته ملی المپیک باتلاش بیشتر و افزون تر، فدراسیون ها را تشویق به آماده سازی تیم ها کنند تا باردیگرکاروان های ورزشی ایران درالمپیک وآسیا موفقیت های قبلی خود را تکرار کرده و خوشحالی را به جامعه بیاورند و خدای نکرده شاهد افت جایگاه و کسب نتایج ضعیف نباشیم. 

جهت اطلاع بیشتر اینجا را کلیک کنید


٠٩:٣٩ - سه شنبه ١ بهمن ١٣٩٢    /    شماره : ٢٧٥٤٥٢    /    تعداد نمایش : ٦٤٧خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر